top of page
Vyhledat

Pozvánka do múzea: 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

Milí priatelia,


srdečne Vás pozývame do Múzea kultúry Čechov na Slovensku na novú výstavu 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu. V priestoroch múzea na Moyzesovej ulici 11 ju budete môcť navštíviť od 6. júna do 25. októbra 2024.


Československo sa pred storočím zaradilo medzi prvé európske krajiny s pravidelným rozhlasovým vysielaním. Od prvej vety v československom éteri prešlo ešte veľa času, kým sa rádioprijímač stal súčasťou takmer každej domácnosti, spoločníkom sviatočných chvíľ i zdrojom informácií a správ. Postupne sa stal svedkom a neraz i aktérom významných historických udalostí. 

O tomto historickom míľniku, ale i jeho pokračovaní v rôznych etapách našej minulosti sa môžete dozvedieť viac na výstave pripravenej Českým centrom v Bratislave. Výstava ponúka prostredníctvom unikátnych fotografií pohľad do života Československého, neskôr Českého rozhlasu, jeho minulosti aj súčasnosti. Staršia generácia si môže zaspomínať, stredná sa dozvie a mladá si prostredníctvom QR kódov vypočuje autentické záznamy z vysielania.1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page