top of page
Vyhledat

Naša Martinka

Byť veľkorysý, nie bohatý


V tejto „coronovej dobe“, keď je obmedzený ľudský kontakt, stretávanie sa na minime a plány do budúcna neisté, je ešte viac nutné zaujímať sa o potreby slabších, krehkejších. Vlastne - nie nutné, nie povinné, ani nevyhnutné, je to skôr oslobodzujúce, povzbudzujúce a naplňujúce.


Takýmto človiečikom, ktorý potrebuje pomoc, je aj naša Martinka Uríková, dievčatko, ktoré nemalo to šťastie, ako jej rovesníci, aby mohli len tak prirodzene ráno odísť do školy a venovať sa svojím záľubám. Martinka, ktorá v auguste tohto roku oslávila svoje trináste narodeniny.

Činnosť neinvestičného fondu „Naša Martinka“, ktorý vznikol v roku 2013, rozhodnutím Krajského úradu v Trenčíne, je zameraná hlavne na získavanie finančných prostriedkov pre ďalšiu postupnú liečbu Martinky Uríkovej a tiež pre pomoc získať postupne možnosť navštíviť liečebne, kde by pokračovala vo svojej rehabilitácii.


Našou snahou, je spoločne zjednodušiť každodenný život Martinky, ale aj jej rodičom, aby to mali jednoduchšie a mohli mať tak stále veľa energie na zdolávanie denných existenčných problémov pri Martinke a ďalších dvoch nezaopatrených detí (Ema – 16 rokov a Peter - 11 rokov).


Oslovujeme teda v rámci neinvestičného fondu čo najväčší počet fyzických a tiež i právnických osôb, ktorí by boli ochotní venovať svoje 2% z daní, práve na pomoc pre Martinku. Vďaka finančnej pomoci , môže Martinka absolvovať viacero liečebných procesov, ktoré sú finančne náročné, ale sú veľmi účinné.


Martinka Uríková absolvovala viacero rehabilitačných procesov v rehabilitačnom centre Adeli centrum Piešťany, Adora Trenčín, taktiež centrum Svetielko v Trenčíne a canis terapiu v Žiline, ktorú má inak veľmi rada, lebo miluje psíkov. Náš fond každoročne organizuje i benefičný koncert, z ktorého výťažok ide taktiež na liečbu a potreby Martinky.


Finančné prostriedky, ktoré získavame pre Martinku idú výlučne na jej liečbu a na jej zabezpečenie chodu každodenného života, či už v špeciálnej škole a tiež

v domácom prostredí, kde sa Martinka nezaobíde bez rôznych pomôcok, či už pre jej bezprostredný pohyb, ale aj pre jej psychický rozvoj.


Tento rok sme museli opäť, ako v minulom roku 2020 benefičný koncert zrušiť práve pre nepriaznivú situáciu.

51 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page