top of page
Vyhledat

Andrej Bagar

Symbol vzájomnosti


Občianske združenie Bagar pripravilo v Trenčianskych Tepliciach, rodisku Andreja Bagara, podujatie Andrej Bagar ako symbol vzájomnosti. Je inšpirované tým, že rodina Bagarovcov prišla na Slovensko z Moravy a okrem toho Andrej Bagar študoval herectvo na konzervatóriu v Prahe a svoju profesionálnu dráhu začal v divadle v Pardubiciach. V mnohom tak vyjadruje kultúrnu vzájomnosť a blízkosť k moravskej a českej kultúre.

Podujatie má dve časti. Prvou je seminár a beseda a živote a diele Andreja Bagara a tiež o kultúrnych stykoch Trenčianskych Teplíc s moravskými mestami a regiónmi. Druhou časťou je kultúrny program moravského a slovenského folklóru. Vystúpi miestny seniorský súbor Machnáč a krojovaný mužský spevácky zbor Mužáci Moravia. Ten reprezentuje OZ Morava Krásna Zem z Plevníka – Drieňového, ktoré prostredníctvom viacerých svojich súborov výrazne šíri moravské ľudové umenie na Slovensku.


O podujatí informovala miestna TV Trenčianske Teplice, priblížila celý kultúrny program, ktorý si možno pozrieť aj na Youtube kanáli Mesto Trenčianske Teplice.
7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page