top of page
Vyhledat

Český dům Bratislava

Český dom Bratislava je otvorený od jesene 2019. Sídli v historickej budove zo začiatku 17. storočia v úplnom centre Starého Mesta na Prepoštskej ulici. Priestory budovy poskytnú kancelárske zázemie pre slovenské zastúpenia vládnych agentúr České centrá a CzechTourism a multifunkčný priestor vhodný na podujatia komorného typu alebo na stretávanie predstaviteľov českých krajanských spolkov pôsobiacich na Slovensku.

Spolu s Veľvyslanectvom Českej republiky v Bratislave je druhou, centrálne položenou a všetkým dostupnou adresou, na ktorú sa môžu záujemcovia o spoluprácu s českými subjektmi obracať. Prínosom Českého domu je prezentácia Česka na Slovensku aj prostredníctvom informačného portálu České stopy mapujúceho široké spektrum aktivít

s českou účasťou na území Slovenska. Správou Českého domu Bratislava boli rozhodnutím Ministerstva zahraničných vecí SR poverené České centrá.


Zaujíma Vás, akí českí hostia budú v najbližšom období na Slovensku? České stopy sú tu pre Vás! Sledujte aktuálny program českých podujatí na Slovensku. Kultúrny on-line sprievodca České stopy informuje nielen o hosťovaní českých umelcov na Slovensku, ale aj

o účasti českých odborníkov na konferenciách z rôznych oblastí či o prezentáciách českých miest, pamiatok a turistických zaujímavostí. Ponúka prehľad podujatí naprieč žánrami a oslovuje všetky generácie. Pomáha tak ich prezentácii.

Chcete sa dozvedieť viac aj o podujatiach organizovaných krajanmi? Česi žijúci na Slovensku sa združujú v troch záujmových spolkoch a pravidelne sa stretávajú na kultúrnych podujatiach, ktoré môžete navštíviť aj vy.


Pomôžte tvoriť jedinečný kultúrny rázcestník! Deje sa u vás zaujímavá prednáška, výstava, diskusia či iné podujatie s českými hosťami? Napíšte nám. Radi informáciu zdarma posunieme na web České stopy i uverejníme na webstránke moravaci.sk. Viac informácií najdete na ceskestopy.sk a moravaci.sk.


14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page